CO SI BOTY (NE)ZASLOUŽÍ aneb O údržbě bot, díl druhý…


Navazuji na článek o správné údržbě bot, kde jsem nastínila, jakým způsobem je žádoucí pečovat o taneční obuv tak, aby dostatečně dloho vydržela. Stejně jako u výživy a sportovního programu, který si tanečníci i netanečníci musí hlídat, pokud chtějí podávat maximální výkony, existuje spousta tipů a triků, které je dobré vědět, jakmile se stanete pyšným majitelem tanečních střevíců:

USKLADNĚNÍ
Dbejte na to, abyste vaše taneční boty odpočívaly na chladném a suchém místě. Vlákna vlhkých bot stárnou mnohem rychleji, tvrdnou a bota se může stát pro tanec nepoužitelná.
Neukládejte taneční obuv do igelitového sáčku nebo tašky. Pokud materiál nemůže dýchat, rozpadá se a může nevábně zapáchat.

 OPRAVY
Pokud patříte k těm zručným a rádi si věci spravíte sami, máme pro vás důležité doporučení. Pokud se na botě odlepí rožek nebo kousek podpatku, vyhněte se sekundovému lepidlu a poohlédněte se po lepidle na dřevo. Zaručeně déle vydrží!

NOŠENÍ
Buďte k botám něžní.  To, jak s botou zacházíte mimo taneční parket se brzy projeví. Nezapomnejte také,  že vaše bota musí sedět přesně. Většinou se počítá s punčochou či tenkou ponožkou. U stepařských bot je však kvalitní ponožka vyloženě nutností! Poraďte se s prodávajícím v obchodě.
V neposlední řadě – nikdy, NIKDY netančete v rozbitých botách. Nejen, že je zcela určitě dorazíte, můžete si také způsobit velmi vážné zranění.

shoe-3

 

 

 

 

 

 

 

 

ČIŠTĚNÍ
Semiš a kůže zaslouží kartáč i impregnaci, lakýrky zase kvalitní olej nebo ještě lépe silikonový lesk. (například firma Supadance) Jazzové boty milují melaminovou pěnu.

silikon

Plátěnky, piškoty a některé tréningové sneakery snesou i pračku.  Od sušičky se ale držte dál! Při nákupu bot dostanete zcela jistě instrukce. Právě u taneční obuvi, více než kde jinde, se tyto instrukce vyplácí následovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

CO SI BOTY (NE)ZASLOUŽÍ aneb O údržbě bot, díl druhý…

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *