4 POMŮCKY NAD ZLATO aneb jak jednoduše pečovat o své taneční boty


Profesionální tanečník protančí ročně několik párů bot. Radek Mucha, mistr české republiky v latinských tancích, prý protančí šestery.  Pokud je tanec ale vaším hoby a zrovna jste si koupili nové boty do kurzu salsy nebo flamenka, vystačí vám jeden pár bot mnohonásobně déle. Záleží samozřejmě na tom, jak často tančíte a jak dobře se o boty budete starat.

Následující 4 pomůcky by se měly stát KPZkou  každého tanečníka:

Chrániče na podpatky (pro dámy)
Stejně jako většina z nás určitě chcete, aby vaše taneční obuv něco vydržela. Chrániče na podpatky chrání před opotřebením, taneční parket se nepoškrábe a vám to nebude při otočkách podkluzovat.  V obchodech Hellerdance můžete vybírat z více než 40 druhů. Zakoupit se dají chrániče různých barev, i když nejprodávanější jsou ty průhledné. Lze také vybírat z plastových, kožených nebo semišových, které vydrží déle.
podpatky

 

Chrániče jsou určeny k užití při tanci a je tedy záměrně velmi obtížné je nasadit i sundat.  Pro usnadnění se nasříhnou a tím pádem lépe stahují z podpatku.
Kartáč na boty  
Budete se divit, ale kartáč je povinnou výbavou každého tanečníka a majitele tanečních bot – bez vyjímky. Tento ostřejší kartáč se používá na úpravu kožené podrážky.  Bota tak nebude nebezpečně klouzat a prodlouží se její životnost. Může se zdát, že takové zacházení je k materiálu příliš surové, ale opak je pravdou. Taneční boty jsou vyrobeny tak, abyste je kartáčováním mohli zbavovat nečistot, které se usazují mezi vlákny.
Taneční boty by se měly kartáčovat po každém použití na parketu.  Kupte si určitě kartáč s krytem, protože jinak se můžete poškrábat kdykoliv budete hledat v útrobách sportovní tašky.
Protiskluzový pudr na podrážku  
Taneční parkety jsou známé pro svou nepředvídatelnost a pokud natrefíte na obvzláště dobře naleštěný,  můžete velmi rychle podklouznout či dokonce upadnout. Protiskluzový pudr boty přilepí k podlaze a vy si budete mnohem jistější v otočkách.

pudr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silikonový lesk na lakovanou obuv      
Skvělá pomůcka pro milovníky lakýrek. Můži, kteří rádi tančí standard či latinskoamerické tance v lakovaných botách tento vyrobek určitě na parketu využijí.  Nanáší se houbičkou či jemným hadříkem na celou plochu lakované boty.silikon

 

 

4 POMŮCKY NAD ZLATO aneb jak jednoduše pečovat o své taneční boty

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *