PROČ VLASTNĚ KUPOVAT TANEČNÍ BOTY?


Ať už se chystáte do tanečních, přihlásili jste své nejmladší do kurzu a nebo prostě chcete zdokonalit své taneční dovednosti, je velmi pravděpodobné, že přemýšlíte nejen nad padnoucím oblečením, ale hlavně nad tím, jaké taneční boty zvolit. A jestli vůbec. Řekněme si to hned zkraje – taneční boty ANO! Je to právě speciální obuv, která udrží vaše nohy v bezpečí a zároveň umožní pohyb s lehkostí.

Včem spočívá tajemství specializované taneční obuvi? Stejně jako v klasických obchodech se společenskou obuví, i při výběru tanečních bot narazíte na širokou škálu různých stylů, velikostí a barev. Existuje však několik vlastností, které jsou pro taneční boty jedinečné a díky čemuž jsou zásadní pro bezpečný a dokonalý pohyb po parketu. Těmito vlastnostmi se rozumí především podrážka boty, materiál, střih, přilnavost k noze a stylové zařazení.

bota 2

Sole neboli podrážka: Hlavní a nejdůležitější rozdíl mezi běžnou a specializovanou taneční obuví tkví v semišových podrážkách.  Jedinečnou výhodou semiše je, že je dostatečně hladký na to, aby tanečník mohl klouzat, a zároveň dostatečně přilnavý, takže nedochází k podklouznutí. Semišové podrážky jsou navíc poddajné, takže můžete skutečně cítit podlahu pod nohama.  Čím více se zlepšujete v technice, tím důležitější pro vás bude kontakt s podlahou. Semišový podešev  umožňuje spojení, které potřebujete k oslnivým výkonům na parketu a neomezuje pohyb chodidla tak, jak je tomu u těžkopádných gumových nebo kožených podrážek společenských bot.

Materiál: Taneční boty jsou vyrobeny z různých materiálů: kůže a satén jsou nejčastější.

Kůže použitá na výrobu tanečních bot je obvykle velmi měkká, takže bota je elastická, pohodlná a lehká. Kožená bota vám vydrží, ale je třeba ji udržovat a leštit, aby zůstala pěkná

Saténové Boty mají tendenci se rychleji opotřebovávat, nicméně jsou lehké a vypadají velmi dobře. I proto patří satén stále k nejoblíbenějším materiálům pro dámské profi taneční boty. Protože jsou snadno nabarvitelné, závodní tanečnice si rády boty barví na tělovou barvu tak, aby odpovídala přesně jejich kůži. Linie nohy je tak opticky prodloužená a outfit není rušen pásky od bot.

Střih a přilnavost: Obecně platí, že sálové taneční boty by vám měly být těsnější než vaše běžné boty, zvláště když jsou nové. Taneční boty jsou vyrobeny z velmi měkkého materiálu, takže v průběhu času se vytáhnou a vytvarují podle vaší nohy. Proto při koupi pamatujte na to, že netřeba počítat s běžným 1,5cm prostorem ve špičce boty. Taneční bota vám musí sedět přesně a těsně jako rukavice.

Styl: Společenské tance i latina jsou vzrušující, blýskavé, zábavné a tomu odpovídají i boty (zejména dámské).  Často narazíte na dámské boty dozdobené kamínky. Světlé barvy a glitter jsou také oblíbenou pomůckou k dodání oslnivého třpytu. Jak jsme ale uvedli, nejčastěji narazíte na dámské boty v tělové barvě, aby prodloužily linii nohy. Pánská bota je téměř vždy hladká černá. Na soutěžích ale jasně červená či modrá nejsou vyjímkou, zejména pokud doplňují pestrobarevný outfit.

Než se vydáte na nákup taneční obuvi, přečtěte si náš další článek o tom, co dělat když nakupuji taneční boty.

PROČ VLASTNĚ KUPOVAT TANEČNÍ BOTY?

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *