JAK SI KOUPIT TY SPRÁVNÉ TANEČNÍ BOTY


Nákup tanečních bot není vždycky hračka. Existuje tolik různých stylů, barev a tvarů, že výběr se napoprvé může stát celkem náročný. Jakožto začátečníci potřebujete jeden pár tanečních bot, který vám skvěle padne, hodí se ke všemu a je univerzální. Zde je několik faktorů, které vám pomohou při nákupech:

Flexibilní latinská bota

DÁMY:

Pro dámy začátečnice doporučujeme boty s otevřenou špičkou a páskem, protože se hodí jak na latinu, tak na standard a vypadají vždy skvěle. Již od pohledu je tento druh mnohem flexibilnější než je ta standardová, takže budete moci pohodlně ohnout špičku, hýbat s prsty a pořádně ´´zabrat´´ do podlahy. Zároveň chrání a kryje nohu lépe, než klasický latinářský sandál. Zvolíte-li botu s páskem na nártu, pocítíte ještě větší oporu boty a stabilitu při tanci.

Pata: Nedoporučujeme koupi boty s příliš vysokým podpatkem, zvláště pokud se teprve učíte základy. Při tanci chceme vypadat dobře a pohyb na špatně ovladatelné, příliš vysoké botě na eleganci nikomu nepřidá. Pokud budete mít problém s rovnováhou i na nižším podpatku, vyzkoušejte široký podpatek a nebo dokonce ploché boty pro začátek.
Méně je někdy více. Uvědomte si, že je velmi obtížné soustředit se na učení tanečních kroků a variací, když musíte zároveň balancovat na viklavém podpatku.

Barva: černá je dobrá volba pro první pár tanečních bot, protože vypadá spíše jako normální společenská bota, hodí se ke všemu a poslouží na “večeři” i následný “taneček”. Další  barvou, která je velmi populární mezi tanečníky je tělová. Hezký splývá s barvou kůže, takže chybné kroky nejsou tolik nápadné, a navíc opticky prodlouží nohu. Hodí se na léto i zimu a nabídka kvalitních modelů je dnes široká.

PÁNOVÉ:

První taneční pro pány jsou vcelku jasná volba – chce to pohodlnou koženou taneční botu, která dobře padne a podpoří  stabilitu. Chcete-li vynikat, pravděpodobně nebude problém najít botu se zajímavým vzorováním či texturou, nicméně zůstaňte u formální standardové boty, uvidíte, že poslouží nejlépe.

Pánové, i když se chystáte učit latinské tance, pro začátek doporučujeme boty na standard. Latinky mají vyšší podpatek, což může pro začátečníky být velmi nepříjemné a nepřirozené. I když nemáte v plánu pilovat valčík, doporučujeme učit se první taneční kroky v klasických kožených botách na standard.

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč investovat do speciálních tanečních bot. Je to především správná podpora kotníku, lehký pohyb na parketu, flexibilita i celkový pocit ze sebe sama. Pokud to s tancem mysíte vážně, kvalitní taneční boty  budou nejlepším pomocníkem.

 

Mnoho štěstí na parketu!

JAK SI KOUPIT TY SPRÁVNÉ TANEČNÍ BOTY

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *